2019 Convention

At the Sheraton Parkway Toronto North Hotel & Suites and Conference Centre

See you Feb. 14-16, 2019

Search this Site


Click the Fair Name to see complete details on that Fair

 

Month Dates Name District
 March 24-Nov 16 Milverton 8
 May 24-27  Schomberg 5
  31-June 3 Brooklin 4
 June 1-3 Clinton (Huron Central) 8
  7-10 Millbrook 4
  8-9 Hensall 8
  8-10 Grow to Fair Festival 6
  8-9 Mindon (Haliburton) 4
  8-10 Caledon 5
  15-17 Leamington 9
  16-18 Warren 12
  22-24 Tillsonburg 7
  22-24 Maxville 1
July 6-8 Tweed 3
  19-22 Listowel 8
  13-15 Odessa 3
  20-22 Country Heritage 5
  20-22 Fenelon 4
  13-15 Almonte (North Lanark) 2
  20-22 Avonmore 1
  20-22 Lansdowne 2
  26-29 Delta 2
  27-29 Lakefield 4
  27-29 Beachburg 2
  27-29 Dresden 9
  27-29 Zurich 8
August 2-4 Kenora 15
  3-6 Lombardy 2
  3-6 Napanee 3
  5-6 Ridgetown 9
  8-12 Canadian Lakehead Ex 15
  10-12 Aylmer & East Elgin 13
  9-12 Navan 1
  9-12 Peterborough 4
  9-12 Sutton 5
  10-11 Wilberforce 4
  10-12 Campbellford Seymour 3
  10-12 Comber 9
  10-12 Drayton 7
  10-12 Hanover 10
  10-12 Merrickville 1
  10-12 Williamstown 1
  10-12 Dungannon 8
  16-18 Emo/Rainy River 15
  16-19 Arnprior 2
  16-19 South Mountain 1
  16-19 Vankleek Hill 1
  17-18 Dunchurch 11
  18 Melbourne 13
  17-19 Dunnville 6
  17-19 Stirling 3
  17-19 Bayfield 8
  17-19 Laird (North Shore) 12
  17-19 Murillo - Oliver 15
  18-19 Parham 3
  17-19 Providence Bay 12
  17-26 Capital Fair 1
  17 - Sept 3 Canadian National Ex 5
  17-18 Mount Forest 10
  18-19 Bonfield 11
  23-25  Dryden & District 15
  23-26 Barrie (Essa & District) 5
  23-26  Woodstock 7
  25*-26 Blackstock 4
  24-25 Coe Hill 3
  24-25 Grand River 7
  25-26 Trout Creek 11
  24-26 Chesterville 1
  24-26 Cobden 2
  24-26 Markdale 10
  24-26 Massey 12
  24-26 Palmerston 7
  24-26  Porquis 14
  24-26 Riceville 1
  24-26  Shannonville 3
  25-26  Shedden 13
  24-26 Teeswater 10
  26 Cookstown at Barrie Fair 5
  25 Emsdale 11
  25 Maberly 2
  25 Rosseau 11
  30-Sept.3 Paris 7
  30-Sept.2 Quinte 3
  30-Sept.3 Shawville 1
  31-Sept.1 Centreville 3
  31-Sept.1 Desboro 10
  31-Sept.2 Matheson 14
  31-Sept.2 Charlton 14
  31-Sept.1 Kincardine 10
  31-Sept.2 Durham 10
  31-Sept.2 Kinmount 4
  31-Sept.2 Magnetawan 11
  31-Sept.2 Marmora 3
  31-Sept.2 Mitchell 8
  31-Sept.2 Orangeville 5
  31-Sept.3 Perth 2
  31-Sept.3 Stormont 1
 September 1 Iron Bridge 12
  1 Foley 11
  1 Meaford & St. Vincent 10
  1-2 Powassan 11
  1-3 Port Perry 4
  2-3 Hymers 15
  2-3 Burks Falls 11
  5-9 Renfrew 2
  6-7 Englehart & District 14
  6-8 Owen Sound 10
  6-9 Orono 4
  6-9 Cambridge 7
  6-9 Russell 1
  6-9 Spencerville 1
  6-9 West Niagara 6
  7-8 Aberfoyle 7
  7-8 Beaver Valley 10
  7-8 Chesley 10
  7-8 Cochrane 14
  7-8 South River Machar 11
  7-9 Bruce Mines 12
  7-9 Tavistock 7
  7-9 Arthur 7
  7-9 Dundalk 10
  7-9 Georgetown 5
  8-10 Kirkton 8
  7-9 Mildmay-Carrick 10
  7-9 Orillia & District 5
  7-9 Petrolia & Enniskillen 13
  6-9 Picton 3
  7-8 Manitowaning 12
  7-9 Six Nations 7
  7-9 Uxbridge-Scott 4
  7-9 Warkworth (Percy) 3
  7-16 Western Fair Assoc. 13
  8 McKellar 11
  8 Severn Bridge 11
  9 Stisted 11
  8-9 Timmins 14
  8-9 Paisley 10
  11-12 Arran Tara 10
  11-12 Sunderland 4
  11-12 Wellesley 7
  13-15 New Liskeard 14
  13-16  Seaforth 8
  13-16 Brampton 5
  13-16 Kingston & District 3
  13-16 New Hamburg 7
  14-16 Niagara Regional Ex 6
  12-16 Richmond 1
  14-15 Neustadt 10
  14-15 Oro 5
  14-16 Wiarton & District 10
  15 Ramona 5
  14-16 Acton 5
  14-15 Beaverton 4
  14-16 Beeton 5
  14-16 Binbrook 6
  14-16 Bracebridge 11
  No Fair for  2018 Chatsworth 10
  14-16 Embro & Zorra 7
  14-16 Fergus 7
  14-16 Feversham 10
  14-16 Harriston Minto 7
  14-16 Lucknow 10
  14-16 Madoc 3
  14-16 Parkhill 13
  14-16 Plympton-Wyoming 13
Opens at 5pm on Friday 14-16 Port Hope & District 4
  14-16 Rodney Aldborough 13
  14-16 Shelburne 5
  14-16 Strong 11
  15 Middleville 2
  16 Milverton 8
  18-19 Brussels 8
  18-22 Intern. Plowing Match  9
  19 Langton 6
  29-23 Lindsay 4
  20-23 Ancaster 6
  20-23 Carp 1
  20-23 Stratford & District 8
  28-30 Coldwater & District 5
  21-23  Drumbo 7
  21-23 Forest 13
  21-23 Glencoe 13
  21-23 Grand Valley 5
  21-23 Great Northern Ex. 5
  21-23 Huntsville & District 11
  22-24 Milton (Halton) 5
  21-23 Thorndale 13
  21-22 Rocklyn 10
  22-23 Donnybrook 6
  21-23  Bolton 5
  20-22 Wainfleet 6
  27 Houghton 6
  20 Sydenham 10
  28-30 Roseneath 3
  28-30 Tyendinaga Mohawk 3
  29 McDonald's Corners 2
  27-29 Bobcaygeon 4
  27-30 Caledonia 6
  27-30 Markham 5
  27-30 Metcalfe 1
  28-29 Ripley 10
  28-30 Howick- Turnberry 8
  28-30 Brooke Alvinston 13
  27-30 Ilderton 13
  28-30 Wallacetown 13
  29 Highgate 9
October  2-8 Norfolk County 6
  4-6 Elmvale/ Flos 5
  4-8 Erin 7
  5-7 Tiverton 10
  5-8 Brigden (Moore) 13
  5-8 Burford 7
  5-8 Dorchester 13
  5-8 Rockton 6
  6-8 Norwood 4
  6-8 Woodbridge 5
  12-14 Walkerton 10